Geri Dön

Mesleğinize okurken karar verin!

ÖSS, yalnızca üniversite değil meslek seçimi anlamına da geliyor, dolayısıyla üniversite tercihleri öğrencilerin sadece üniversite hayatlarını değil, bütün yaşamlarını etkiliyor.

Mesleğinize okurken karar verin!

Bu sebeple sınavdan çıkan öğrenciler için tercih dönemi önemli bir dönüm noktası oluşturuyor. Okan Üniversitesi, bu zorlu seçim yükünü biraz olsun hafifletebilmek, öğrencilerin bölüm ve meslek seçiminde daha sağlıklı karar verebilmelerine olanak tanımak amacıyla bu yıl “Ortak Program” sistemine geçti.

Ortak Program Tercih Yükünü Hafifletiyor

“Ortak Program” kapsamında Okan Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler önce fakültelerini seçecekler. İngilizce dil hazırlık sınıfı ve 1. sınıfta aldıkları ortak derslerle bölümleri yakından tanıma fırsatı bulacaklar, aynı zamanda meslekler hakkında da daha detaylı bilgi sahibi olacaklar. Okan Üniversitesi’nin sektör deneyimli akademik kadrosu tarafından en iyi şekilde yönlendirilecek öğrenciler, kendilerine en uygun olan mesleği seçmek için iki yıl daha süre kazanmış olacaklar.
Birinci sınıfın sonunda  fakülte içinde aynı puan türündeki bölümler arasından istedikleri bölümü  tercih edebilecekler, mesleklerini sınavda değil, üniversite ortamında belirleyebilecekler. Okan Üniversitesi bu uygulamayla, gençlere, hayatlarının en zor tercihlerinden birini yaparken iyi  düşünme fırsatı tanıyor.  Eklenen yeni bölümlerle de Okan Üniversitesi  Ortak Programı destekliyor ve öğrenciler için avantajlı hale getiriyor.


Okan Üniversitesi’ni İlk 5 Tercihinde Yazanlara %25 burs

Okan Üniversitesi, bu sene başlattığı uygulamayla ÖSS’de  ilk 5 tercihte Okan Üniversitesi’nin 4 yıllık lisans programlarını yazanlara %25 burs imkanı tanıyor. Bu sene ilk kez, YÖK bursu olarak bilinen %100 ve %50 bursların yanı sıra  Okan Üniversitesi’nde %25 burslu kontenjanlar da açıldı.

Okan Üniversitesi’nde Burslar Kesilmiyor!

Okan Üniversitesi’nde burs kazanan öğrenciler 7 yıl boyunca koşulsuz olarak bu burstan yararlanabiliyorlar, burslar kesilmiyor.
YÖK bursları dışında çeşitli alanlarda burs olanakları sunuluyor. İlk 1000’e giren öğrencilere öğrenim ücretlerinden muafiyet yanında dokuz ay süreyle aylık burslar da verilmektedir. Okan Üniversitesi’nde başarı ile öğrenim görmeye hak kazanan eğitimcilere ya da bunların eş ve çocuklarına lisans ve lisansüstü öğrenim ücretlerinde %10 indirim sağlanır. Sanat, Kültür veya Spor alanında Okan Üniversitesi'ni başarıyla temsil eden öğrencilere de Mütevelli Heyetçe belirlenen tutar ve sayıda Kültür ve Spor bursu, Milli sporculara, üç engelli öğrenciye %100 öğrenim bursu verilir. Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı uygulayan öğretim kurumlarından mezun olup, IB notu 33-39 olanlara %50; 40 ve üstü olanlara %80 oranında öğrenim ücretinden indirim yapılır. Bunların dışında öğrenciler belli bir not ortalamasını yakaladıklarında servis, yurt ya da yemek bursu elde edebiliyorlar. Okan Üniversitesi bu geniş burs imkanlarıyla, öğrencilerinin %80’ine ulaşmayı amaçlıyor. Ayrıca bütün öğrencilerine Acil Kaza Sigortası yapıyor. Herhangi bir acil durumda, ambülans, oda, yemek, yoğun bakım hizmetleri Okan Üniversitesi tarafından karşılanıyor .

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber