Geri Dön
EğitimÖğrenciler online sınav istiyor

Öğrenciler online sınav istiyor

Türkiye genelinde kar nedeniyle üniversitelerde eğitimler aksadı, sınavlar ertelendi. Öyle ki bazı üniversiteler sınav programlarını 2-3 kez değiştirdi. Öğrenciler, değişen sınavlar nedeniyle tatile çıkamadıklarını ve aldıkları uçak, otobüs biletlerini iptal ettikleri için mağdur olduklarını belirterek sınavların online yapılmasını istiyorlar.

Öğrenciler online sınav istiyor

 

OZAN ÖMER KADÜKER

Protestolar düzenlendi

Öğrenciler online sınav talepleri için protestolar ve imza kampanyaları düzenliyor. Ortak verilen birkaç sınavın online yapılacağını ilan eden Yozgat Bozok Üniversitesi’nde öğrenciler tüm sınavların online yapılması için kaldıkları yurtlarda lamba yakıp söndürerek seslerini duyurmaya çalıştı. Sınav takvimlerinin değiştirtilmesiyle mağdur edildiklerini belirten Dicle Üniversitesi öğrencileri ise Rektörlük önünde açıklama yaptı. Açıklama sonrası öğrencilerin görüşme talebi kabul edildi. Ayrıca Aksaray, Dicle, Çorum Hitit, Yalova, Uludağ, Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitelerinde öğrenciler, imza kampanyaları başlattı.

Öğrencilerin online sınav talebine bazı üniversitelerden ise olumlu cevaplar geldi. Konya Necmettin Erbakan, Mardin Artuklu, Karabük, Amasya, Bingöl, Tokat Gaziosmanpaşa üniversiteleri sınavların online yapılacağını duyurdu.