Geri Dön
SözlükDelil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Delil Çeşitleri Nelerdir?

Delil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Delil Çeşitleri Nelerdir?

Filmlerde veya dizilerde kişilerin ilgisini çekebilecek birçok kelime çeşidi bulunuyor. Delil kelimesi de özellikle filmlerde ve haberlerde çok görülebiliyor. Bireyler gördükleri delil sözcüğünün doğru sözlük anlamlarını öğrenmenin yollarını arıyor. Herkes tarafından kullanılan delil sözcüğünün anlamı detaylarıyla araştırılıyor. Delil ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Delil çeşitleri nelerdir? Delil sözcüğü için tüm detayları sizler için derledik.

Delil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Delil Çeşitleri Nelerdir?

Delil kelimesi haberlerde çok kullanılan kelimeler arasındadır. Delil sözcüğünün TDK'da belirtilen anlamları arasında, kanıt sözcüğü bulunuyor. Kanıt, delil sözcüğünün anlamı olarak biliniyor.


Delil Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kelime çeşitleri arasında bulunan delil sözcüğü birçok kişinin anlamını merak ettiği bir kelimedir. Anlamları farklı olan delil sözcüğünün TDK'ya göre neyi ifade ettiği merak konusu oluyor. TDK'da araştırılan delil sözcüğü, rehber ve kılavuz anlamlarına sahiptir.

Delil Çeşitleri Nelerdir?

Deliller kendi arasında farklı bölümlere ayrılıyor. Kesin ve takdiri delil olmak üzere iki farklı delil bulunuyor. Kesin deliller arasında kesin hüküm, senet ve yemin yer alıyor. Takdiri deliller arasında tanık ifadesi ve bilirkişi incelemesi yer alıyor.