Geri Dön
SözlükMukatele Ne Demek? Mukatele Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Mukatele Ne Demek? Mukatele Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Farklı kökenli olan sözcük türlerinin anlamları kişilerce merak edilebiliyor. Bilgi almak adına araştırma yapan bireyler mukatele sözcüğünü de araştırabiliyor. Televizyonlarda veya internet sitelerinde görülen mukatele sözcüğünün TDK tarafından belirlenen anlamı oldukça merak ediliyor. Bireyler geniş kapsamlı araştırmalarla sözlük anlamlarına ulaşmak istiyor. Mukatele ne demek? Mukatele TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

Mukatele Ne Demek? Mukatele Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Günümüzde çok duyulmayan mukatele sözcüğünün belirli anlamları vardır. TDK tarafından anlamı belirtilen ve kavga dövüş anlamına sahip olan bir kelimedir. Birbirini vurmak anlamına da sahiptir.

 Mukatele Ne Demek?

 Sözlük anlamları hakkında bilgi edinmek isteyenler sözlükleri kullanabiliyor. Sözlüklerde tüm Türkçe sözcüklerle alakalı bilgiler veriliyor. Özellikle kelimelerin sahip olduğu anlamlar kolayca sözlüklerden öğrenilebiliyor. Mukatele kelimesi de merak edilerek sözlüklerde aranabiliyor. Sözlüklere göre mukatele kelimesi, kavga anlamına sahiptir.

 Mukatele TDK Sözlük Anlamı Nedir?

 Türkçe dilinde yer alan tüm sözcüklerin anlamları oldukça basittir. Bireyler kelime hafızasını güçlendirmek için birçok kelimenin anlamlarını öğrenmek istiyor. Öğrenilmek istenen mukatele sözcüğü de TDK'ya göre, kavga ve dövüş anlamındadır.