Geri Dön
EğitimTarım Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Tarım Yanıtları

Tarım Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Tarım Yanıtları

Bulmacalarda en sık karşılaşılan kelimeler içerisinde tarım gelir. Aynı zamanda günlük yaşamda da kullanılan bir karşılığı olduğunu ifade etmek mümkündür. Peki, tarım bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada tarım yanıtları hakkında detayları derledik.

Tarım Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Tarım Yanıtları

Birçok değişik bulmaca üzerinden tarım kelimesine karşılık olarak değerlendirilecek bir sözcük öne çıkıyor. Bu sözcük aynı zamanda günlük yaşamda tarım kelimesi kadar değerlendirilir.

 Tarım Bulmaca Cevabı Nedir?

 Tarım kelimesine karşılık olarak farklı bulmacalar üzerinden değerlendirilen bir sözcük bulunuyor.

 - Ziraat

 Toprak üzerinden çalışmak suretiyle sebze meyve yetiştiriciliği tarım olarak ifade edilir. Bu doğrultuda tarım ve ziraat kelimesi eş anlamlı olarak da değerlendirilir.

 Harf Harf Bulmacada Tarım Yanıtları

 Şu an 6 harfli olarak tarım kelimesine yanıt ziraat sözcüğü öne çıkıyor. Aynı anlama gelmesi ile beraber, bütün farklı bulmacalar için ortak biçimde kullandırılır. Toprakla ilgilenmek ve toprak üzerinden sebze meyve yetiştiriciliği sağlamak tarım olarak anlatılır. Bu doğrultuda tarım kelimesi sarmal veya kare ile çengel bulmaca kapsamında Ziraat kelimesi üzerinden değerlendirilir. Hangi kelime sorulursa karşılık olarak diğer sözcük bulmacada yazılabilir.