Geri Dön

Tercihler 6 Ağustos’ta başlıyor

2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, yayınlandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter’dan yaptığı açıklamada, 2020-YKS tercihlerinin 6-14 Ağustos tarihleri arasında, ‘http://ais.osym.gov.tr’ adresinden yapılacağını duyurdu.

Tercihler 6 Ağustos’ta başlıyor

 

ÖSYM’nin sitesinde yapılan açıklamada, kılavuzun, 21-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayınlandığı belirtildi. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayınlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerektiği kaydedildi.

Ön bilgi amacıyla yayınlanan kılavuza göre, adayların 24 tercih hakkı bulunuyor. 2020 TYT’de 150 ve üzeri puan alanlar Tablo 3’teki ön lisans, 2020 AYT/YDT’de ilgili puan türünde 170 ve üzeri puan alanlar ise Tablo 4’teki lisans programlarını tercih edebilecekler.

2020 Kurban Bayramı'ndan acemi kasap manzaraları!Bayramın birinci günü acemi kasaplar hastanelere akın etti! Türkiye'nin birçok yerinde kasaplık eğitimi verilmiş olsa da bayramın ilk günü 5 bin 282 acemi kasap hastanelere başvurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber