Geri Dön

Üniversiteli olma şansı devam ediyor

Ek tercih işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber üniversiteler kayıt dönemine başladı. 9 Eylül Cuma 2016 tarihinde bitmesi beklenen kayıtların dışında öğrencilerin üniversiteli olma şansı devam ediyor.

Üniversiteli olma şansı devam ediyor

Ek yerleştirme tercihlerinin sonucunda, herhangi bir programa yerleşemeyen, açıkta kalan öğrenciler için belirli programlarda özel yetenek sınavları düzenlenmekte, bu sınavlara katılım gösterip, başarılı olan öğrenciler üniversiteye yerleşebilme hakkı kazanabilmekteler. Aday öğrencilerin bu fırsattan yararlanabilmesi için yetenek sınavlarına başvurmaları gerekmektedir.

Programlar İçerisinde Popüler Bölümler de Var

Her yıl binlerce aday öğrenci tarafından tercih edilen İç Mimarlık bölümü özel yetenek sınavları ile öğrenci kabul ediyor. Nişantaşı Üniversitesi'nde de İç Mimarlık özel yetenek sınavları düzenleniyor. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler ise üniversitelere kayıtlarını tamamlayarak, İç Mimarlık öğrencisi olarak üniversite hayatına başlıyor.

YGS'den 150 Puan alarak 4 yıllık Bölüm Bitirme Fırsatı

Özel yetenek sınavlarına başvuruda bulunabilmek için aday öğrencinin YGS puan türlerinin birinden 150 puan barajını aşması gerekmektedir. Normalde 4 yıllık bölümlere yerleşmek için gerekli olan 180 barajı, özel yetenek sınavları ile ortadan kalkmakta.

Nişantaşı Üniversitesi %75'e varan burs desteği ile İç Mimarlık, Müzik, Sahne ve Gösteri Sanatları bölümleri için de 27 Eylül 2016 tarihine kadar özel yetenek sınavları düzenlemeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber