Geri Dön

1+1 daireler 100 TL'den kiraya verilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce (ABB), Eserkent Sosyal Konutları'nda 400 daireden oluşan 1+1 konutlar, ihtiyaç sahibi yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara aylık 100 TL'ye kiraya verilecek.

1+1 daireler 100 TL'den kiraya verilecek

ABB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2002 yılında Mamak Araplar Mahallesi'nde yapılan ve 18 yıldır atıl durumda bulunan Eserkent Sosyal Konutları'nın iç ve dış cephesiyle yenilendiği belirtildi. İhtiyaç sahibi vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla iç ve dış cepheleri yeniden yapılan 400 konutun, ekonomik durumu iyi olmayan yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara düşük fiyattan kiraya verileceği bildirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal konutların açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yapılacağını duyurdu. Başkan Yavaş, ihtiyaç sahibi evli çiftlere ve 65 yaş üstü vatandaşlara ekonomik yönden destek sağlamayı amaçladığı konutlar için kira bedelini 100 TL olarak belirledi. Konutlar 2 yıllık kontratla kiraya verilecek. Modern görünüme kavuşan ve kapsamlı çalışma sonucunda yenilenen konutlar için başvurular online olarak alınacak. Yoğun talep olması halinde Büyükşehir Belediyesi konutlar için noter huzurunda kura yöntemiyle çekiliş yapacak.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından iç ve dış mekanlarda gerçekleştirilen yenileme işlemlerinin tamamlanmasıyla 400 adet beyaz eşyalı (çamaşır makinası, buzdolabı, set üstü ocak-fırın, davlumbaz) 1+1 konutlar 5 bloktan oluşuyor.

Gölde mahsur kaldı, yardımına polis koştuAdana'da, Seyhan Baraj Gölü'nde uçurtma sörfü yapan Gökhan Karaköse (38), rüzgarın kesilmesiyle suda mahsur kaldı. Kendi çabalarıyla kıyıya çıkmaya çalışan sörfçüyü görenler, durumu polise bildirdi. Yardıma gelen dalgıç polislere iyi olduğunu söyleyen ve özçekim de yapan sörfçü, polis botunun oluşturduğu dalgayla kıyıya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber