Geri Dön
Ekonomi1 günde 1.5 milyar $’lık ihracat yapıldı

1 günde 1.5 milyar $’lık ihracat yapıldı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye’nin ihracat rakamlarındaki artışa dikkati çekerek, “(önceki gün) bir günde 1.5 milyar dolarlık ihracat yaptık. İhracattaki başarı sürecek, Türkiye büyüyecek” ifadelerini kullandı.

1 günde 1.5 milyar $’lık  ihracat yapıldı

Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ihracat rakamlarını değerlendirdi. Geçmiş yıllardaki rakamları anımsatan Muş, şunları kaydetti:

“Türkiye 1974’te bir yılda 1.5 milyar dolarlık ihracat yapıyordu. 1990’da bir ayda 1.5 milyar dolarlık ihracat yapıyordu. Dün (önceki gün) bir günde 1.5 milyar dolarlık ihracat yaptık. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha güçleneceğiz. İhracattaki başarı sürecek, Türkiye büyüyecek.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Almanya’dan 400 bin göçmen kararı! Dikkat çeken şartlar…Almanya'da yapılan hesaplamalara göre, ülkenin mevcut ekonomik faaliyetlerini devam ettirebilmesi için yılda 400 bin göçmen almaya ihtiyacı var. Ancak uzmanlar, gerekli şartlar göz önünde bulundurulduğunda mevcut sayıya ulaşmanın zor olduğunu söylüyor. Peki bunun sebebi ne? Almanya göçmen alımında hangi şartları arıyor?

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler