Geri Dön
Ekonomi10 bin fidanlık hatıra ormanı

10 bin fidanlık hatıra ormanı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'de kaçak kesim yapılarak tahrip edilen ormanlık alana çeşitli türde 10 binin üzerinde ağaç dikimi yapıldığını ve bu alanın 'İdlib Şehitleri Hatıra Ormanı' olarak tescil  edildiğini bildirdi.

10 bin fidanlık hatıra ormanı

Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Aralık 2019 tarihinde Mersin'in eski Mezitli Mahallesi'ndeki 74 dekar ormanlık alanda işgal ve rant  amaçlı usulsüz ağaç kesimi yapan şüpheliler hakkında suç zaptı tanzim edildiğini ve konunun yargıya intikal ettirildiğini anımsattı.

Pakdemirli, "Ağaç kesimi yapılarak tahrip edilen 74 dekar alanla bu alanın  bitişiğindeki 146 dekar alana fıstıkçamı, kızılçam, servi servi, akasya, dişbudak, akçaağaç, defne, söğüt, okaliptüs, harnup ve ahlat olarak 10 bin 100 ağaç dikildi” dedi.

İlk buğday hasadı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Dalaman İşletme Müdürü Adem Kalaycı, Türkiye’deki ilk buğday hasadının Dalaman’dan başladığını söyledi. Kalaycı, “Burada yılda 4 bin 500 ton hububat üretiyoruz” dedi.

Gökyüzünde 'Starlink' heyecanıBursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler