Geri Dön
Ekonomi100 milyon TL yatırım yapacak

100 milyon TL yatırım yapacak

MediaMarkt Türkiye, 2020’de pandemiye karşın kesintisiz büyümesini sürdürdüğünü duyurdu. Dijital satışlarını dört kat artıran, pandemi süresince açtığı 3 yeni mağazayla toplam mağaza sayısını 80’e çıkaran marka, 2021’de de yatırımlarını sürdürecek.

100 milyon TL yatırım yapacak

 

MediaMarktSaturn Perakende Grubu COO’su ve MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, 2020 mali yılında dijital satışlarının yüzde 400, çağrı merkezi satışlarının ise 30 kat arttığını söyledi. Gökyıldırım, mağazalarında ve mediamarkt.com.tr’de Türkiye nüfusunun 2 katı kadar ziyaretçi ağırladıklarını belirterek, “Türkiye, hem dijital satış, hem de toplam satış sıralamalarında en çok büyüyen ülke oldu. Türkiye’ye çok güveniyoruz ve bu doğrultuda yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2021’de 100 milyon TL’lik yatırımla 4 yeni şehre girip 10 mağaza daha açarak 31 ilde 90 mağaza ve mediamarkt.com.tr ile hizmet vereceğiz. 500 kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.

9 ülke bağlandı

Gökyıldırım, Türkiye’deki başarılı sonuçların, grubun genel merkezi tarafından yakından takip edildiğini aktararak, “Ağustostan bu yana MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nda COO/Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye ile beraber Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz dahil 9 ülkenin operasyonlarından sorumlu oldum. Bu başarıyı diğer ülkelerde de katlayarak artıracağız” dedi.

Çok kanallı stratejilerinin ciroyu ekstra yüzde 20 artırdığını kaydeden Gökyıldırım, şöyle dedi:

“Kuvvetli mağaza ve güçlü e-ticaret ağımız var. Pandemide tüketicilere ürünleri en yakın mağazadan gönderdiğimiz ‘mağazadan sevkiyat’ı hayata geçirdik. Ayrıca ‘online’dan satın al-mağazadan teslim al’ hizmetiyle mağazadan hızlı teslim var.”

‘Herkes uzman olduğu ürün satsın’

Yenal Gökyıldırım, Ticaret Bakanlığı’nın perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında değişiklik yapmak amacıyla hazırladığı ve zincir marketlerde cep telefonu, elektronik ve beyaz eşya satışının yasaklanmasını öngören yasa taslağıyla ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

“Herkes uzman olduğu işi yapsın. Biz nasıl domates, ekmek, peynir satmıyorsak onlar da cep telefonu satmasın, uzman oldukları ürünleri satsın.”

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler