Geri Dön
Ekonomi1099 liralık borç 85 liraya inecek

1099 liralık borç 85 liraya inecek

Araç muayenesini geciktiren otomobil sahiplerinin borç yapılandırmasıyla ilgili detaylar belli oldu.

1099 liralık borç 85 liraya inecek

MİTHAT YURDAKUL Ankara -  Muayenesini 5 yıl geciktiren bir otomobil sahibinin, 372 lira 88 kuruşluk muayene ücreti için alınması gereken 1099 liralık gecikme bedeli, 85 liraya kadar inebilecek.

‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’ 9 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanun, pek çok kamu alacağının yanısıra, otomobil sahiplerinin gecikmiş muayenelerinden kaynaklanan cezaları da kapsıyor.

İndirimler örneklerle açıklandı

Konuyla ilgili örneklere yer verilen tebliğ taslağına göre, normal muayene süresi 26 Ağustos 2016’da sona eren (A) sınıfı bir araç sahibi, yapılandırmadan yararlanması halinde, 15 Ekim 2021’de muayeneye gittiğinde, araç muayene ücreti ile birlikte ödemesi gereken yüzde 5’lik fazla yerine, Yİ-ÜFE ile hesaplanan tutarı ödeyecek. Buna göre, 372.88 liralık ücret için 1099 liralık yüzde 5 gecikme yerine 85 liralık ilave bedel alınacak.

Temizlik görevlisi babaya çocuklarından ağlatan sürprizBağcılar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli Hüseyin Kemiksiz’e çocukları Babalar Günü sürprizi yaptı. Kemiksiz, Bağcılar Meydan’da çalışırken çocuklarının babalarına sevgilerini ifade ettiği video mesajlar reklam panosunda yayınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler