Geri Dön
Ekonomi250 milyon $’lık güven imzası

250 milyon $’lık güven imzası

Ziraat Katılım Bankası, toplamda 50 milyon ABD Doları tutarında murabaha sendikasyonu temin etti. 10 Nisan 2019’da imzalanan işlem, Ziraat Katılım’ın murabaha sendikasyonu piyasasındaki üçüncü işlemi oldu.

250 milyon $’lık güven imzası

Euro ve dolar olmak üzere iki para biriminde 367 gün vadeli ve toplamda 150 milyon ABD Doları tutarındaki murabaha sendikasyonu temin edilmesi için Bank ABC, Dubai Islamic Bank PJSC, Emirates NBD Capital Limited, Standard Chartered Bank ve Warba Bank’a düzenleyici olarak yetki verildi, Bank ABC ayrıca işlem koordinatörü olarak görev yaptı.

Beklenenin üzerinde katılım talebi nedeniyle, Ziraat Katılım tarafından 250 milyon ABD Dolarına yükseltilen murabaha sendikasyonu faizsiz finansman prensiplerine uygun olarak yapılandırıldı ve toplam 17 bankanın katılımı ile gerçekleştirildi.

Ziraat Katılım Hazine ve İç Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, “İlk yılımızda 155 milyon, ikinci yılımızda 236 milyon, bu yıl ise 250 milyon ABD tutarındaki murabaha sendikasyonumuzu yeniledik. İlgi ve beklenenin üzerinde gerçekleşen katılım, hem ülkemiz ekonomisine hem de Ziraat markasına duyulan güvenin işaretidir” diye konuştu.

Sendikasyona katılan bankalar

ABC Islamic Bank, Dubai Islamic Bank PJSC, Emirates NBD Bank, Emirates Islamic Bank, Standard Chartered Bank, Warba Bank, Kuwait International Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., Akbank T.A.Ş.- Malta Branch, Islamic Corporation for the Development of the Private Sector, United Arab Bank, Qatar Islamic Bank, Albaraka Türk Katılım Bankası A. Ş., BBK B.S.C., Arab Islamic Bank, KT Bank AG, Mashreqbank PSC