Geri Dön
Ekonomi30 girişime 4 yılda 100 milyon lira

30 girişime 4 yılda 100 milyon lira

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), kurulduğu günden bu yana geçen 4 yılda 10 binden fazla başvuru aldı.

30 girişime 4 yılda 100 milyon lira

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan BTM, bu süreçte bünyesinde faaliyet gösteren 30 girişimin yatırımcı ile buluşmasını da sağladı.

2021 için umutlu

Bazı yatırımlar birden fazla yatırım alırken söz konusu 4 yılda bu 30 girişim için 300 milyon liraya yakın değerleme yapıldı ve toplam yatırım tutarı 100 milyon liraya yaklaştı. Son olarak Doha’da düzenlenen World Incubation Summit’te, dünyanın en saygın 700 girişimcilik merkezi arasından ‘Dünyanın En Gelecek Vaad Eden Programı’ olarak ödüllendirilen BTM’nin Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, geride kalan 4 yıllık süreci değerlendirdi.

Elbaşı, pandeminin damgasını vurduğu 2020 yılının özellikle girişimcilik ekosistemi açısından önemli bir yıl olduğunun altını çizdi.

Elbaşı, “2020 yılı Türkiye girişimcilik ekosisteminde şimdiye kadar girişimlere en fazla yatırımın yapıldığı yıl olarak tarihe geçerken, 2021’in ilk iki ayında yapılan yatırımlar, en çok yatırım yapılan yıl olan 2020’yi bile geride bıraktı” dedi. 

BTM girişimlerinin de ekosistemdeki gelişmelere ayak uydurmasıyla önemli anlaşmalara imza attıklarını belirten Elbaşı, “Bu yılın ilk dört ayında da toplam 4 girişim 33 milyon liradan fazla değerleme üzerinden yatırım aldı. Bu gelişme 2021 yılının BTM için de verimli bir yıl olacağını gösteriyor” dedi.

İneklerinin otlatılmasına izin verilmeyince köprüye çıktıErzurum'da, kuraklık nedeniyle hayvanlarını otun bol olduğu askeriyeye ait araziye sokmak isteyen ancak buna izin verilmeyen Abdulselam Aras (57), köprüye çıkarak, intihar girişiminde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler