Geri Dön
Ekonomi4 milyar liralık dev yatırımda geri sayım

4 milyar liralık dev yatırımda geri sayım

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, Türkiye’ye toplam değeri 4 milyar lirayı aşan iki yeni yatırım yapacaklarını hatırlatarak, “Ülkemizde hızla yükselen cam talebini karşılama ve tüm paydaşlarımız için sürdürülebilir değer yaratma hedefimiz doğrultusunda mimari camlar ve otomotiv camına yönelik iki yeni float hattı yatırımı için düğmeye basıyoruz” dedi.

4 milyar liralık dev yatırımda geri sayım

Şişecam, Avrupa’nın düzcam üretim üslerinden biri haline getirdiği Ankara Fabrikası’ndaki ikinci fırınının resmi açılışını geçtiğimiz hafta gerçekleştirmiş, Türkiye’ye mimari camlar ve otocama yönelik iki yeni float hattı yatırımı müjdesi vermişti.

Yeni bir tesis

Ahmet Kırman mimari camlar alanında günlük 1200 ton kapasiteli hat için, yepyeni bir tesis kurarak, dünyanın devam eden yatırımlar açısından en yüksek kapasiteye sahip beş düzcam yatırımından birini hayata geçireceklerini dile getirerek şu bilgileri paylaştı:

“Günlük 750 ton kapasiteli otocam float hattı yatırımımız ise özel tasarımı ve yüksek kapasitesi ile Şişecam’ın vizyonunun ve teknolojik yetkinliklerinin simgesi niteliğinde olacak. Kökleri Türkiye’de cam sanayini kurma misyonuna hizmet etmek üzere atılmış bir şirket olarak, 14 ülkede üretim faaliyeti gösteriyor, ülkemizi küresel ticaret arenasında gururla temsil ediyoruz. Yaptığımız yatırımlar, büyümesini desteklediğimiz lokomotif sektörler ve sağladığımız istihdamla 86 yıldır ülkemize katkı sağlıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Dünyanın en büyükleri arasında...

Dünyada cam ev eşyasında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasından yer alan Şişecam, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de üretim faaliyeti yürütüyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
En mutlu günü kabusa döndü! Gelin gözyaşlarını tutamadıAdana'da Fatma (36) ve Erkan Menekşe (37) çiftinin, düğün günü sabahı dış fotoğraf çekimleri sırasında otomobillerinin camını kıran kişi ya da kişiler, altınları, cüzdanları ve cep telefonlarını çaldı. Büyük üzüntü yaşayan Fatma Menekşe, “Ne olup bittiğini anlamadık. Dış çekimimizi yaparken arabanın camını patlatıp her şeyimizi almışlar” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler