Geri Dön
Ekonomi5G’de 5 proje AB desteği aldı

5G’de 5 proje AB desteği aldı

Turkcell’in 5G alanında yürüttüğü dört yeni inovasyon projesi daha Avrupa Birliği (AB) Horizon 2020 Ar-Ge programına kabul edildi.

5G’de 5 proje AB desteği aldı

Turkcell açıklamasına göre, şirket, Türkiye’nin 5G iletişim teknolojilerinde daha fazla söz sahibi olması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Turkcell’in 5G alanında yürüttüğü dört yeni inovasyon projesi daha AB Horizon 2020 Ar-Ge programına kabul edildi.

Otonom sürüş iletişimi konusundaki 5G-MOBIX projesinin ardından dört yeni 5G projesine daha hibe desteği almaya hak kazanan Turkcell, AB’nin 5G teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda yürüttüğü inovasyon programında Türkiye’den en çok proje geliştiren operatör oldu.

Yeni nesil şebeke teknolojileri ve 5G dikey sektörlerine yönelik yenilikçi uygulamaları hayata geçiren projelerde Turkcell mühendisleri çeşitli liderlik görevlerini üstleniyor. Bu sayede Avrupa’da 5G teknolojilerinin geliştirilmesinde Türkiye de önemli bir katkı sağlamış oluyor.

‘Öncü rolü sürdürüyoruz’

Turkcell Şebekelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, Horizon 2020 Ar-Ge projelerinin Turkcell için yerli ve uluslararası paydaşlar ile etkileşime geçmeye, hızla dijitalleşen sektörlerin iletişim gereksinimlerini anlamaya ve sektörlerdeki yerli ekosistemin oluşmasını desteklemeye yönelik önemli katkı sağladığına dikkat çekerek, “Turkcell olarak teknolojideki öncü rolümüzü 5G’de de sürdürüyoruz” dedi.

Lübnan'dan İsrail'e roket atıldıİsrail ordusu, Lübnan'dan ülkenin kuzeyine doğru 6 roket atıldığını buna karşılık olarak roketlerin ateşlendiği bölgenin topçu atışıyla vurulduğunu bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler