Geri Dön
Ekonomi71 ilde yerli bazla alo

71 ilde yerli bazla alo

ULAK Haberleşme AŞ Genel Müdürü Metin Balcı, eylül başı itibarıyla Türkiye’nin 71 ilinde 1300 baz istasyonuyla 3 operatöre de hizmet verdiklerini belirterek, “1.5 milyondan fazla vatandaşımızın yerli ve milli teknolojilerle iletişimini sağlıyoruz” dedi.

71 ilde yerli bazla alo

Balcı, AA’ya ULAK olarak ekosistemlerinin her geçen gün büyüdüğünü söyledi. Ürünlerinin sahada, canlı sistemlerde dünya devleriyle yarıştığını vurgulayan Balcı, 4G, 5G ve ötesi teknolojik kazanımların global düzeyde dikkat çektiğini ve iş birlikteliklerinin her geçen gün arttığını bildirdi.
Balcı, teknolojik ve ekonomik yarışta ön almak için artık sahada ULAK ile markalaşan ürünleri, teknolojik kazanımları, ülke olarak topyekun ve çok daha hızlı bir şekilde ekonomik kazanımlara dönüştürmek zorunda olduklarını ifade ederek, “Eylül başı itibarıyla 71 ilimizde 1300 baz istasyonumuzla 3 operatörümüze de hizmet veriyor, 1.5 milyondan fazla vatandaşımızın yerli ve milli teknolojilerle iletişimini sağlıyoruz” diye konuştu.

71 ilde yerli bazla alo
Yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Balcı, şöyle konuştu:

“4.5G sistemlerinin en az 2030’a kadar kullanımda olacağı, 5G sistemlerinin 4.5G sistemlerle kullanılacağı, ülkemizde 4.5G yatırımlarının 2025’e kadar devam edeceği, global ölçekte de 4.5G yatırımlarının önümüzdeki 4 - 5 yıl bazı bölgelerde artarak devam edeceği bilinen gerçekler. Bu nedenle elde edilen kazanımları, başka baharlara ötelemeden, stratejik yaklaşımla nerede fırsat varsa kullanabilmeliyiz ki sürdürülebilir, maliyet-etkin çözümler üretilebilsin, süreç devam etsin, çark dönsün ve en önemlisi ulusal cari açığımızın azaltılması yönünde bir nebze de olsa katkımız olsun.”