Geri Dön
Ekonomi80 projeye yaklaşık 200 milyon lira hibe

80 projeye yaklaşık 200 milyon lira hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörlüğü “Et, süt ve meyve-sebze işleme-pazarlama” ile “Hayvancılık” alanlarında hazırlanan 80 projeye hibe desteği sağlayacak.

80 projeye yaklaşık 200 milyon lira hibe

 

İl Koordinatörü Bilal Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, kurum tarafından duyurulan 10’uncu çağrı ilanına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen yoğun ilgi gösterildiğini bildirdi. Sanayi ve tarım kenti olan Bursa’da “Et, süt ve meyve-sebze işleme-pazarlama” sektöründen 57 proje başvurusu aldıklarını belirten Tunç, “Bu projelerin toplam uygun harcamaları 396 milyon lira. Kurumumuzdan destek talebi yaklaşık 164 milyon liradır. ‘Hayvancılık’ sektöründen ise 23 proje başvurusu kabul ettik. Bu projelerin toplam uygun harcama tutarı 63.5 milyon lira olup kurumumuzdan talep edilen destek miktarı 33 milyon liradır” ifadelerini kullandı.

Tunç, İl Koordinatörlüğü olarak bütün sektörlerden başvurusunu kabul ettikleri 80 projeyle çağrı dönemini kapattıklarını aktardı. Tunç, “Başvurusunu kabul ettiğimiz bütün projelerin uygun harcama bedelleri 460 milyon lira olup kurumumuzdan Bursa için talep edilen toplam hibe tutarı 200 milyon liradır” dedi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit olduİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler