Geri Dön

ABD'de yeni konut satışları martta yüzde 15,4 azaldı

ABD'de yeni konut satışları, martta aylık yüzde 15,4 azalışla 627 bine gerileyerek beklentinin üzerinde düşüş kaydetti.

ABD'de yeni konut satışları martta yüzde 15,4 azaldı

ABD Ticaret Bakanlığı, mart ayına ilişkin yeni konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre, ülkede yeni konut satışları, martta bir önceki aya göre yüzde 15,4 azaldı. ABD'de bu dönemde 627 bin yeni konut satıldı.

Beklenenden fazla düşüş gösteren veriye ilişkin piyasa beklentisi, yüzde 15 azalışla 645 bin seviyesinde gerçekleşmesi yönündeydi. Yeni konut satışları, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 9,5 azaldı.

Ayrıca, şubat ayına ilişkin yeni konut satış rakamları 765 binden 741 bine revize edildi. ABD'de mart ayında satışa çıkan yeni konutların ortalama fiyatı ise geçen yıla göre yüzde 14,4 düşerek 321 bin 400 dolara geriledi.

Ermenistan ordusu, Paşinyan'ın istifasını istediDağlık Karabağ savaşını kaybeden Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen bir bildiri yayınladı. Paşinyan, Reuters haber ajansının 'son dakika' koduyla duyurduğu bildiriye yanıt olarak taraftarlarını sokağa çıkmaya çağırdı ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı. Ardından sokağa inip destekçileriyle Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçen Paşinyan, sonuna kadar direneceğini söyledi. Rusya'dan ilk açıklama geldi, yaşananlardan endişe duyulduğunu belirten Kremlin tarafları sağduyuya davet etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber