Geri Dön
EkonomiAlzheimer farkındalığı için el ele verdiler

Alzheimer farkındalığı için el ele verdiler

Halkbank, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Alzheimer Günü vesilesiyle Genel Müdürlük ve şubeleri de kapsayan bir farkındalık çalışması başlattı. İleri yaş nüfusunun artması nedeniyle Alzheimer hastalığının sıklaşacağına ilişkin öngörüleri paylaşan banka, “Büyüklerimiz Yalnız Değiller” etkinliğini düzenleyerek, bu hastalıkla ilgili toplumsal bilinçlenmenin önemine dikkat çekti. Düzenlenen etkinliklerde konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şunları söyledi:

Alzheimer farkındalığı için el ele verdiler

 

“Alzheimer konusunda bilgi ve farkındalığın artırılması, hastalıktan korunmaya ve etkilerini yavaşlatmaya katkı sağlayabileceği gibi, toplumdaki diğer bireylerin Alzheimer hastalarına bakış açısını da geliştirecektir. Her birimiz hastalığı daha iyi anlayarak, bu durumu yaşayan büyüklerimizin ve yakınlarının sıkıntılarıyla başa çıkmalarına yardım edebilir ve yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olabiliriz. Sosyal konulara ve dünyamızın varlıklarına hassasiyeti yüksek bir banka olarak, bu konudaki bilincin yaygınlaşması için üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diş hekiminin acı sonu! 'Balığın peşinden gitti, nefesi yetmedi'Çanakkale'de zıpkınla balık avlamak için daldığı denizde boğularak yaşamını yitiren 2 çocuk babası Diş Hekimi Zafer Taş son yolculuğuna uğurlandı. Kardeşinin ölümü hakkında konuşan Hüseyin Taş, "Pazar günü zıpkınla balık avlamak için giriyor. Anlatırdı bize, balığın peşinden gitmiş. Balığı çıkaramadığı gibi kendi de çıkamadı. Nefesi yetmemiş." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler