Geri Dön
EkonomiAnatoli müzeye girdi

Anatoli müzeye girdi

Beyhan Bağış’ın kurucusu ve kreatif direktörü olduğu Selçuklu ve Osmanlı’dan esinlenerek hazırlanan özel tasarımlarıyla tanınan Anatoli yurtdışına uzandı.

Anatoli müzeye girdi

Kültürel dekorasyon ve hediyelik eşya markası Anatoli, Kanada’nın Toronto şehrinde yer alan Ağa Han Müzesi ile tarihi bir işbirliğine gitti. İstanbul’da İstinye Park, Zorlu Center, Ankara’da Armada Alışveriş Merkezleri’nde kendi mağazaları ile yer alan Anatoli, bir şube de ‘Ağa Han Mimarlık Ödülleri’nin sponsoru Ağa Han’ın Toronto’daki müzesinde açtı. Anatoli böylece Ağa Han mağazasına giren ilk Türk markası oldu.
Yapılan işbirliği çerçevesinde Anatoli’nin klasik parçaları ile Ağa Han Müzesi ve hediyelik eşya mağazası için özel olarak tasarlanmış olan ürünler müze mağazasında satılmaya başlandı.

Bin yıllık objeler...
Ağa Han müze koleksiyonu, bin yıldan fazla geçmişe sahip olan binden fazla sanat eseri ve obje içeriyor. Seramik, metal, fildişi, taş, ahşap, cam ve kaya kristali nesneler, halı, parşömen ve kağıt üstüne resmedilmiş illüstrasyonlardan oluşan objeler, İber Yarımadası’ndan Çin’e Müslüman uygarlıkların sanatsal başarılarına ait genel bir bakış sunuyor.

Sığınak ve mağaralar kullanılamaz hale getiriliyorMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında, teröristlerin kullandığı sığınak ve mağaraların kullanılamaz hale getirildiği anların görüntülerini paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler