Geri Dön

Apple’dan ilk çeyrek rekoru

Apple, 2016 yılının ilk çeyrekteki finansal sonuçlarında yine rekor kırdı.

Apple’dan ilk çeyrek rekoru

Ekim-Kasım-Aralık 2015 dönemini kapsayan ve firmanın 2016 yılı birinci çeyreği kabul edilen finansal sonuçlarına göre, elde ettiği toplam gelir 75.9 milyar dolar oldu. Şirket net gelirini ise 18.4 milyar dolar olarak açıkladı. Hisse başına net gelir de 3.28 dolar oldu.

Apple CEO’su Tim Cook, firma olarak en çok sevkiyat gösterdikleri bu çeyrekte iPhone, Apple Watch ve Apple TV’de rekor kırdıklarını söyledi. Apple iOS sistemini kullanan dünyadaki aktif cihaz sayısı da 1 milyar adete ulaştı. Firma, geçen yılın son üç ayında 74.8 milyon iPhone, 16.1 milyon iPad, 5.3 milyon Mac sattığını duyurdu.

Geçen yıl aynı çeyrekte satılan iPhone sayısı ise 74.5 milyon adet olmuştu. Bu rakamlar, 2007 yılından bu yana iPhone satışlarında düşüş olduğunu gösteriyor. Cep telefonu satışlarındaki artış ilk kez yüzde birin altında kaldı. Firma, yılın ikinci çeyreğindeki gelir beklentisini de 50-53 milyar dolar olarak açıkladı.

İdlib'te rejim hedefleri etkisiz hale getirildiTürk Silahlı Kuvvetleri, İdlib'te Türk askerine yönelik saldırının ardından tespit edilen hedefleri vurmaya devam etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber