Geri Dön
EkonomiAr-Ge teşvikine başvuru süresi 2028’e uzadı

Ar-Ge teşvikine başvuru süresi 2028’e uzadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Ar - Ge teşviklerinin uygulanma süresini 2028’in sonuna kadar uzattık. Teknoparklar ile Ar - Ge ve tasarım merkezlerinde uzun zamandır talep edilen uzaktan çalışma uygulamasını hayata geçirip kapsamını genişlettik” dedi.

Ar-Ge teşvikine başvuru süresi 2028’e uzadı

Bilişim Vadisi’nde düzenlenen, Ar - Ge ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde konuşan Varank, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımızın uzaktan çalışma uygulamasını yüzde 50’ye kadar artırma yetkisi vardı, şu anda yüzde 50 olarak uyguluyoruz. Bu yetkiyi artıracak şekilde Meclis’ten yetki talep edeceğiz. Belirli sektörlerde özellikle artık uzaktan çalışmadan başka bir ihtimali düşünen çalışanlar bulamıyorsunuz. Gerekli aksiyonu alacağız” dedi.

Unicorn sayısı 5

Varank, “Elektrikli ve otonom araçlarda yüz akımız olan TOGG, seri üretim bandından ineceği günlere hızla yaklaşıyor. Birileri kabul etmek istemese de ülkemiz, teknoloji tabanlı girişimleri sayesinde dünyadan ses getiren işlere imza atıyor. İşte Türkiye’de milyar dolar değerlemeye ulaşan start - up’ların yani unicornların sayısı 5’e ulaştı. Parlak gençlerimizle TEKNOFEST kuşağıyla çok daha iyilerini yapacağız.”

Türkiye’nin büyüme verilerine değinen Varank, “Bugün bazılarının ısrarla görmezden gelmeye çalıştığı sanayi ve teknoloji ekosistemi sayesinde ülkemiz, son dört çeyrektir üretime ve yatırıma dayalı ciddi bir büyüme gerçekleştiriyor. Parlak gençlerimizle, TEKNOFEST kuşağıyla çok daha iyilerini yapacağız. İhracata baktığımızda yine aynı başarıyı görebiliyoruz. 12  aylık ihracatımız 215 milyar dolara ulaştı. Elbette biz bunları yeterli  görmüyoruz. İhracatta nicelik artışıyla beraber nitelik artışını da tam anlamıyla yakalamak mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

Bülent Şakrak'ın acı günü! Annesini kaybetti
İsmail Demir sosyal medyadan açıkladı! İlk kez imzalandı
Kentten çıkış yok! Görülmemiş yoğunluk
İstanbul'da feci kaza! 2 öğretmenden kahreden haber
5 kilometrelik kuyruk! İki il arası ulaşımı durduran kaza
Karlı kış günlerinin kabusu! Korunmanın iki yolu var
Market şok! Çocuğu karşılığında 500 bin dolar teklif etti
Sapkın tatil manşette! Fotoğraflar depreme yol açtı
9 bin 750 liralık öğrenci evi! 'Giren-çıkan belli değil' dedi, şikayet etti
Kilosu 16 bin lira! 'Çok pahalı değil' açıklaması
Kızını takip etti, gerçeği öğrendi! 'Aruzhan' dövmesi...
Sivasspor-Fenerbahçe maçında hakem Ulusoy'dan büyük hata!
Evlilik teklifi sonrası yeni gelişme! Hadise, aileye girdi
Burak'ın olaylı gecesi! Yaptığı hareket damga vurdu
Takıntılı hayranıyla başı dertte! 'Ev adresimi değiştirdim'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler