Geri Dön
EkonomiAr-Ge’siyle sektöre yeni taşlar kazandırdı

Ar-Ge’siyle sektöre yeni taşlar kazandırdı

Klasik parke taşı üretimiyle uzun yıllardır Anadolu şehirlerinde önemli bir pazar konumu bulunan Necipoğulları Yapı Elemanları, Nstone markasıyla artık hem klasik taşları, hem de yeni ürün çeşitleriyle üretimine hız verdiğini açıkladı.

Ar-Ge’siyle sektöre yeni taşlar kazandırdı

 

Türkiye’nin endüstriyel taş sektörüne yaptıkları Ar-Ge çalışmaları ile yeni taşlar kazandırdıklarını anlatan Necipoğulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kulaksız, “Nstone markası ile ürün çeşitliliğinde de ilklere imza atıyoruz. Kalite ve estetik kavramlarını buluşturduğumuz yeni ürünlerimizle Türkiye’nin en fazla çeşidine sahip markalarından biri olacağız. ‘Nstone Şehir Koleksiyonu’nda endüstriyel üretimle şehir kültürünü birleştirirken, Antik, Asos, Truva, Antara, Begonit, İkonia, Patara, Engelsiz, Mihenk, Petra, Muson, Çiçeklik, Pando, Naturalis ve Likya isimli taşlarımızla caddeleri, sokakları ve parkları süslüyoruz” dedi.

Tam kapasite

Talebin yoğunluğuna dikkat çeken Kulaksız, hem Konya ‘Kent Estetik Merkezi’nde, hem de Cihanbeyli tesislerinde tam kapasite çalıştıklarını belirtti. Kulaksız, “Doğadan gelen ilhamla üretilen Nstone ürünleri, renk ve şekil çeşitliliği ile estetik uygulama imkânı verirken, alt yapıya kırma ve kesme olmadan ulaşmayı mümkün kılar, böylece tekrar kullanabilir ve uygulaması oldukça kolaydır. Donma ve kayma risklerini büyük ölçüde azaltan Nstone ürünleri her zaman çevre dostudur” diye konuştu.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler