Geri Dön

‘Athena’ yatırımı Mersin’den başladı

İlaç sektöründeki yatırımlarıyla tanınan Şekerlisoy Topluluğu ‘Athena’ markasıyla gayrimenkul sektörüne adım attı. Karma tasarımlı projenin ilk adresi ise Mersin oldu

‘Athena’ yatırımı Mersin’den başladı

Asıl iş kolu ilaç olan ve bu alanda uluslararası piyasalarda ilaç alım satımı ile Türkiye merkez olmak üzere ihracat yapan, önemli bir tedarikçi olan Şekerlisoy Topluluğu, ‘Athena’ markasıyla gayrimenkul sektörüne adım attı. Daha önce yaptıkları ufak çaplı işlerle inşaat sektörünü tanıdıklarını belirten Topluluğun genç CEO’su Onur Şekerlisoy, markanın ilk halkasını Mersin’de hayata geçirmeye başladıklarını kaydetti. Türkiye’nin 40 yaş altı en başarılı 25 CEO’su arasında gösterilen Onur Şekerlisoy, projeye 100 milyon lira yatırım yapacaklarını söyledi. Metrekare fiyatlarının 1200 euro’dan başladığı projede, 650 yataklı bir otel ve 174 rezidans daire bulunuyor.
‘Kar marjı yüksek’
İlaç sektöründe yüzde 2-3 kar oranlarıyla çalıştıklarını anlatan Şekerlisoy, “Gayrimenkulde ise bu oranı 10-15 olarak alanlar var. Bana yüzde 5 deseniz bile çok mutlu olurum. O yüzden en iyi malzemeyi, en iyi ürünleri kullanmaktan çekinmedik. Biz hep az kazanca çok iş yapmaya alışkınız. Ayrıca tarım, inşaat, turizm, enerji gibi kollarda yatırımlarımız vardı. Yeniden yatırımlarımızı çeşitlendirmek istedik” diye konuştu. Turizm ve inşaata yoğunlaşarak büyümek istediklerini belirten Şekerlisoy, bu nedenle projeleri karma olarak hayata geçireceklerini ve ‘Athena’ markasını kullanacaklarını söyledi.
‘Başka bir İstanbul’
Mersin’de yükselecek projenin hem bir koy hem de orman içinde olduğunu anlatan Şekerlisoy, proje içindeki mandalina bahçelerini de koruyarak projeye kazandırdıklarını ifade etti. Şekerlisoy, bölgenin yerli yatırımcı için çok önemli bir alan olduğunu kaydederek, “Proje ilerisindeki halk plajını görmeniz lazım. Aylarca yer yok. Tüm otel, pansiyon her yer dolu. Antalya’nın Bodrum’un kitlesi Ruslar, İstanbullular. Ama Elazığlı Niğdeli gidecek yer arıyor. Bu anlamda yerli turistin gözdesi Mersin diyebiliriz” dedi. Burada İstanbul’un bir alternatifini oluşturacaklarını anlatan Şekerlisoy, “Ancak burada karmaşa olmayacak. Mesela tesisin yapısı bozulmasın diye ‘satmama hakkımı’ da kullanıyorum. 2’den fazla aynı kişiye daire satmıyoruz. Burada güzel bir yaşam alanı oluşturma derdindeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber