Geri Dön

Ayakkabıda yerli ve milli dönemi

Ayakkabıda yerli ve milli dönemi

Son günlerde ayakkabı sektöründe ardı ardına yaşanan konkordatoların öz sermayesi olmayan markaların bilinçsizce yatırımlarından kaynaklandığını belirten Pames A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Sağın, devletin üreticileri koruması gerektiğini belirtti.

‘Mağaza yarışı...’

Konkordato sebeplerinin araştırılması gerektiğini kaydeden Sağın şöyle devam etti:

“Ayakkabı devleri neden gitti sorusunu kimse sormuyor. Bu markalar her AVM’de bir mağaza açtılar. Bir mağaza yarışı başladı. Gün öyle bir noktaya geldi ki, bu arkadaşlar öz sermaye eksikliğinden dolayı işlerini yürütemez hale düştüler.”

Türkiye’de ayakkabı sektörünün en büyük sıkıntısının yan sanayi olduğunu söyleyen Sağın, “Teknolojinin yeterli olmaması nedeniyle yatırımlarımızı teknolojinin en fazla gelişmiş olduğu Uzakdoğu’ya kaydırmak zorunda kaldık. 2017’ye kadar Türkiye’de ayakkabı teknolojisi yerini buldu. Biz de krizlerden önce yerli ve milli olma kararı verdik. 2019’da ürünlerimizin yüzde 80’i yerli ve milli olacak” dedi. Sağın, en bilinen markalarının M.P., M.P Clup ve çocuk ayakkabısında da M.P One olduğunu, Türkiye’de birçok markanın da tedarikçisi olduklarını kaydetti.

İstanbul'da helikopter destekli huzur uygulamasıİstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri Yeditepe’de Huzur Uygulaması kapsamında Taksim Meydanı’nda adeta kuş uçurtmadı. Özel harekat polislerinin de bulunduğu uygulamada helikopter ve narkotik köpeği de yer aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber