Geri Dön

Son dakika... Bakan açıkladı: 81 ilde corona virüs fırsatçılarına karşı denetim başladı

Son dakika haberlerine göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Herhangi bir ürünün stoklarında eksiğimiz yok. Bugün 81 ilde eş zamanlı olarak denetimler başladı. Ayrıca bu sabah itibari ile tüm raflar doldu. Panik yapacak bir şey yok. Haksız fiyat artışlarına karşı gereği yapılacak. Hapis cezasına kadar cezalar var. 1 milyarlık üretim kapasitemiz olmasına rağmen piyasada maske bulunamaması gerçekten olağanüstü bir durum." dedi.

Son dakika... Bakan açıkladı: 81 ilde corona virüs fırsatçılarına karşı denetim başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamalarından satır başları:

Haksız fiyat artışlarına karşı gereği yapılacak. Fiyatları etkileme, ürünlerin yokluğuna neden olma, mal satışlarından kaçınma fiilleri TCK'ye göre suç. Bunların hapse kadar cezası olacak. Son iki günde 5170 şikayet geldi. Vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hepsine geri dönüş yapacağız.

"PANİK YAPACAK BİR ŞEY YOK"

Yetki alanımız çerçevesinde gerekli tespitleri yapıyoruz Maske öncelikle iç piyasaya verilmeli.  Panik yapacak bir şey yok, Türkiye bu işi iyi yönetiyor. İnternet üzerinden yapılan satışlarla ilgili şikayetler de var, değerlendiriyoruz. 

Reklam Kurulu, 25 Mart'ta, 1995 yılından bu yana ikinci defa olağanüstü toplanacak.

'Maske tak' diye uyaran güvenlik görevlisine testereyle saldırdıKocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir kişi, kendisini maske takması konusunda uyaran güvenlik görevlisine otomobilinin bagajından aldığı testereyle saldırmaya çalıştı. O onları sosyal medya hesabından paylaşan hastane başhekimi Mustafa Güneş, "Sırf toplumun sağlığını koruma amacıyla yapılan bu uyarıya arabasından çıkardığı testere ile saldıran bu şahsı şiddetle lanetliyorum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber