Geri Dön

Bakan Albayrak'tan 'Borsa İstanbul' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Borsa İstanbul'un yeni pazar yapısı yatırımcılarımıza hayırlı olsun. Türkiye sermaye piyasalarını büyütmek, daha fazla yatırımcının bu kaynaklardan faydalanması, Yeni Ekonomi Programı'nda (YEP) önceliklerimiz arasındaydı" dedi.

Bakan Albayrak'tan 'Borsa İstanbul' açıklaması

Bakan Albayrak, Twitter hesabından Borsa İstanbul'un, "Borsa İstanbul Pay Piyasası yapısını sadeleştirerek yeniden gruplandırıyor. Düzenleme, ilişkili tüm işlem esasları ile 1 Ekim tarihinde devreye alınıyor" açıklamasını paylaştı.

Bakan Albayrak, kendi paylaşımında ise, "Borsa İstanbul'un yeni pazar yapısı yatırımcılarımıza hayırlı olsun. Türkiye sermaye piyasalarını büyütmek, daha fazla yatırımcının bu kaynaklardan faydalanması YEP'te önceliklerimiz arasındaydı. Yeni hisse gruplandırması daha sade ve yatırımcılar açısından öngörülebilir" ifadesini kullandı.

Bakan Albayraktan Borsa İstanbul açıklaması

Bakan Koca paylaştı! Türkiye UMKE personeli Eda'yı konuşuyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'i sarsan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından enkaz altında kalan bir çocukla Eda adındaki UMKE personeli arasındaki konuşmaların yer aldığı bir video paylaştı. Yürek burkan videoda ayaklarının acıdığını söyleyen çocuğa UMKE personeli moral vermeye çalışıyor ve 'Birazdan dışarı çıkacağız seninle, annen bizi bekliyor' diyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber