Geri Dön
Ekonomi‘Bankalar firmalara yol gösterici olmalı’

‘Bankalar firmalara yol gösterici olmalı’

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, son dönemde üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasında artan makasın kendilerini oldukça rahatsız ettiğini söyledi.

‘Bankalar firmalara yol gösterici olmalı’

Enflasyonun nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engel olduğuna işaret eden Elvan, “Sanayici önünü göremediğinde ekonomik istikrardan da bahsetmek mümkün olmaz” dedi.

Yabancıya indirim

Bankaların salgında zor duruma düşen ancak katma değer ve istihdam yaratma potansiyeli olan firmaların yeniden yapılanması için yol gösterici olması gerektiğini söyleyen Elvan, şunu kaydetti:

“Bankalarda, firma rehabilitasyonları için yeniden yapılandırma birimleri kurulmasını teşvik ediyoruz.”

Elvan, “Nakit sermaye artırımında yüzde 50 olarak uyguladığımız kurumlar vergisi indirimini, artırılan sermayenin yurtdışından getirilmesi durumunda, yüzde 75 olarak uygulanmasına imkan veren bir düzenleme yapacağız” dedi.

Yangın bölgesinde ağlatan anons! "Son dakikaya kadar ayrılmayacağım"Manavgat'ın Kızıldağ Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yükselen alevlere müdahale eden arazöz ekibi, birden yükselen alevler karşısında zor duruma düşünce telsizden destek talep etti. Anlık gelişen olayda, ekip arkadaşları adına konuşan işçinin, "Son dakikaya kadar ayrılmayacağım bölgeden, helikopter su atsın" anonsunu duyan mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler