Geri Dön

Bedelli askerlik 35 bin 54 lira

Milli Savunma Bakanlığı’nca (MSB), bedelli askerlik 2020 yılı bedelinin 30 Haziran’a kadar 35 bin 54 lira, dövizle askerlik ücretinin 5 bin 261 euro olarak belirlendiği açıklandı.

Bedelli askerlik  35 bin 54 lira

Bedelli askerlik hizmeti kapsamında bu yıl müracaat edecek yükümlülerin, 31 Aralık saat 18.00’e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.
Başvuru, yükümlülerin yoklamalarını yaptırmalarını, bedelli askerlik tercihinde bulunmalarını ve belirlenen bedelin tercih tarihinden itibaren 2 ay içinde ödenmesini içeriyor.

Fiili askerlik hizmetine başlayanlar ile bakaya, yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerliğe başvuru hakkı yok.

2001 doğumlu ve bu doğumla yoklamaya tabi daha yaşlı yükümlüler ile askerliği ertelenmiş olanlardan (erteleme başlangıç tarihinden önce yoklama kaçağı ve bakaya kalanlar hariç) erteleme süresi içinde başvuru işlemlerini tamamlayanlar bedelli askerlikten yararlanabilecek.

Ayrıntılı bilgiye askerlik şubelerinden ve https://asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek. 

 

 

Kına gecesinde öldürülmüştü... Kan donduran ifadelerGaziantep’te kına gecesinde damadı Eser Efsane’nin boğazının kesilerek öldürülmesiyle ilgili kayınpederi ve 3 yakının yargılanmasına başlandı. Damadını öldürdüğünü söyleyen kayınpeder ve görgü tanıklarının ifadeleri ise kan dondurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber