Geri Dön
Ekonomi‘BenimDostumO’ projesi 2. yılında!

‘BenimDostumO’ projesi 2. yılında!

Eti Benim’O, sokak hayvanları konusunda toplum bilincini yükseltmek ve farkındalığı artırmak amacıyla 2019 sonunda başlattığı ‘BenimDostumO’ projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliklerini geliştirerek sürdürüyor.

‘BenimDostumO’ projesi 2. yılında!

 

Proje kapsamında Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Her Eve Bir Pati Derneği (HEPAD) ve Encander ile birlikte binlerce sokak hayvanı için, farkındalık yaratılması amaçlıyor.

Emekli Hayvanlar Çiftliği’nin önemini vurgulayan HAYTAP Başkanı Ahmet Şenpolat, “Güçten düşmüş, yaşlı, yaralı ve tedaviye ihtiyacı olan hayvanlar için Bursa’da çok güzel bir barınma evi ve ahır yapıldı” dedi. HEPAD Başkanı Emre Demir de, “Yardımlar sayesinde derneğimiz yeni bir yaşam alanı kazandı, kırsala terkedilen sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılayabildik” diye konuştu.

Encander Derneği Başkanı Zuhal Kadıoğlu da, “İşbirliğimiz sayesinde tonlarca kedi ve köpek maması aldık” dedi.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler