Geri Dön

Benzin ve motorinde indirim bekleniyor

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının gerilemesinin, iç piyasada akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıması bekleniyor. İndirimin pazartesiyi salıya bağlayan gece yapılması ve benzinin pompa fiyatının 23 kuruş, motorinin pompa fiyatının da 21 kuruş gerilemesi öngörülüyor.

Benzin ve motorinde indirim bekleniyor

Brent petrol, ABD-İran gerginliği ile bu ay başında 70 dolara kadar çıkmıştı. Daha sonra gerginliğin azalmasıyla fiyat da gevşemişti. Bu hafta Çin’de başgösteren koronavirüsü nedeniyle küresel manada seyahatlerin azalması beklentisi de petrol fiyatını daha da düşürmüştü. Petrol fiyatı cuma günü yüzde 2’yi aşkın kayıpla 60 dolara kadar inmişti.

Bir aydan kısa bir sürede petrol fiyatlarının yüzde 15’e varan düşüş göstermesinin, iç piyasadaki akaryakıt fiyatları üzerinde de etkili olacağı tahmin ediliyor.

Erkek hemşirenin bindiği otobüste başına gelen şoke etti!Gelen son dakika haberine göre, corona virüs ile mücadele kapsamında görev yapan ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Karadaş, mesai çıkışında evine gitmek için ücretsiz binmek istediği otobüs şoförü tarafından 'Erkekten hemşire mi olur?' denilerek otobüsten indirildiğini öne sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber