Geri Dön
EkonomiBill Gates’in tahtı 21 yıldır sallanmadı

Bill Gates’in tahtı 21 yıldır sallanmadı

Amerikan ekonomi dergisi Forbes’un her yıl açıkladığı ‘ABD’nin en zengin 400 ismi’ listesinde teknoloji devi Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates, 21. kez birinci oldu.

Bill Gates’in tahtı 21 yıldır sallanmadı

Listede 81 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer alan Bill Gates’i 67 milyar dolarlık servetiyle Berkshire Hathaway yatırım şirketinin patronu Warren Buffet ile 50 milyar dolarlık servetiyle teknoloji devi Oracle’ın sahibi Larry Ellison takip etti.
En zenginler listesinde Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg 34 milyar dolar ile 11’inci sırada, Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin ise 31.5 milyar ve 31 milyar dolarlık servetleriyle 12 ve 13’üncü sıralarda yer aldı.
Teknolojik zenginlerin dikkat çektiği listede Amazon’un sahibi Jeff Bezos 30.5 milyar dolar ile 15’inci, Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer ise 22.5 milyar dolar ile 18’inci oldu.

Ortalama 5 milyar $...
Forbes’un ABD’nin en zenginleri listesinde yer alanların ortalama serveti 2013 yılında 5 milyar dolarken rakam 2014’te 5.7 milyar dolara çıktı. Bu yıl 27 yeni zengin ilk defa listeye girdi. Listeye girenler arasında 7.6 milyar dolarlık servetiyle 62. sırada yer alan WhatsApp’ın sahibi Jan Koum da var.

Bill Gates’in tahtı 21 yıldır sallanmadı

Korku dolu anlar! Rus turist 4 metreden dereye uçtuAntalya'nın Manavgat ilçesinde üç tekerli elektrikli motosikletle dereye uçan Rus Vera Khestaeva (25) kurtarıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülerek, tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler