Geri Dön

'Bizi bekleyen dünya gençlere ait olacak'

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin mesajında, “Kovid-19’u hep birlikte yendikten sonra bizi bekleyen yeni dünya gençlerin dünyası olacak” ifadesini kullandı.

'Bizi bekleyen dünya gençlere ait olacak'

Sabancı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için görüntülü bir mesaj yayınladı. “Sevgili gençler, hepimiz gibi, koronavirüs sizin de tüm hayatınızı etkilemiş durumda” diyen Güler Sabancı, şunları kaydetti:

“Kaygılarınızın, endişelerinizin, yüksek olduğu bir dönemi yaşıyorsunuz. 19 Mayıs, büyük bir mücadelenin başlangıcı, yeniden doğuşun simgesi. Mustafa Kemal Atatürk, 101 yıl önce kurtuluş mücadelesini büyük bir azim ve kararlılıkla başlatan, genç bir subaydı. O gün de ülkemiz büyük zorluklar içindeydi.

Tarihi mücadele

Bugün de Kovid-19 salgınının etkileriyle tüm dünyayla birlikte yine tarihi bir mücadele veriyoruz. Bu sıkıntılı sürecin de 1919 ruhunu yüreğinde taşıyan gençlerin gücüyle ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, en hakiki mürşit olan ilimle üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Kovid-19’u hep birlikte yendikten sonra bizi bekleyen yeni dünya, gençlerin dünyası olacak.”

Dövüşen köpekleri ayırmak için canını hiçe saydıŞanlıurfa’da bir vatandaş, kalabalık bir cadde üzerinde birbirine saldırıp dövüşen köpekleri ayırmak için büyük çaba harcadı. Köpeklerin dövüşmesiyle birlikte etraftakiler kaçışırken bir vatandaş ise eline aldığı demir çubukla köpekleri ayırmak için büyük çaba harcadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber