Geri Dön
EkonomiBorajet ‘Bilgi’li uçuşa geçiyor!

Borajet ‘Bilgi’li uçuşa geçiyor!

Borajet yaz dönemi kabin içi kıyafetlerini Bilgi Üniversitesi Moda tasarımı öğrencileri tasarlayacak.

Öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada birinci olan öğrencinin tasarımları Borajet’in tüm uçuşlarında kullanılacak. Nisanda lansman yapılacak. İstanbul Bilgi Üniversite Santral Kampüsünde üniversite, Borajet ve öğrencilerle buluştuk, ‘Türkiye’de ilk uygulama’ dedikleri yarışmanın heyecanını üç taraftan da dinledik.
Borajet İcra Kurulu Üyesi Yasemin Ahıskalı, belki de öğrenciler kadar heyecanlı, ‘çıkacak ürünü dört gözle beklediğini’ söylüyor. Ahıskalı, ‘Müşteriye dokunabildiğimiz yegane yer’ olarak nitelediği uçak içinde bir üniversite öğrencisinin kıyafetlerinin ‘kendi yüzleri’ olacağını vurguluyor.

‘Hevesli bir çalışma’
İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Duygu Yılmazer, öğrencilerle birlikte ‘hevesli’ bir çalışma içinde olduklarını dile getiriyor. Bölüm öğretim elemanların olarak öğrencilere destek verdiklerini söyleyen Yılmazer, şöyle devam ediyor:
“Öğrencilerimizin gece gündüz çalıştıklarını görüyoruz, yaratıcılıklarına hiçbir etki etmeden destek veriyoruz. Çalışmalarına baktığım zaman 30 öğrencinin 30’unun da çok iyi işler çıkarmaya başladığını görüyorum.”

Gençler heyecanlı
Yarışmaya katılan öğrenciler de çok heyecanlı. Öyle ki birinci sınıf öğrencisi Ecem Kaplan, eğer kazanırsa Borajet’le her uçuşunda kendi tasarladığı kıyafetlere ‘dalıp gideceğini’ söylüyor. Yine birinci sınıf öğrencisi Melis Kuroğlu da benzer duygular içinde, “Çok heveslendik, bir şeyler de gördükçe, bunları yapabildiğimi gördükçe çok heyecanlanıyorum. Bunu görürsem, inanılmaz şaşkın olurum, bakakalırım her binişte, onları izlerim. Belli bir kalıbın var sonuçta ama bunun detaylarla dışına çıkıyorum” diye konuşuyor.
Üçüncü sınıf öğrencisi Ezgi Bektaşoğlu’nun amacıysa ‘hosteslerin giymek için sabırsızlıkla görevini beklediği’ bir ürün çıkarabilmek.

Yakında sürpriz hatlar geliyor

Yasemin Ahıskalı, yurtiçinde 20’nin üzerinde uçuş destinasyonlarının olduğunu, yurt dışındaki hatlarını da genişlettiklerini ifade ediyor. ‘Sürpriz destinasyonlar gelecek’ diyen Ahıskalı, şunları söylüyor:
“İstanbul Ankara ve Adana’yı hap bölgesi olarak kullanıyor, ciddi bir yapılanma içinde, uçuş noktalarını artırmak için çalışıyoruz. Olağanüstü güzel alanlar geliyor. Hiç uçulmayan destinasyonlara da gidiyoruz.”