Geri Dön

ÇAYKUR’dan dönüm başına 600 kiloluk rekor alım

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, yaş çay alım kampanyasına bugün başlayacaklarını, birinci sürgün kotasını dönüm başına 600 kilogram olarak belirlediklerini söyledi.

ÇAYKUR’dan dönüm başına 600 kiloluk rekor alım

Yaş çay alımı için koronavirüs tedbirleri nedeniyle 44 maddelik eylem planı hazırladıklarını ifade eden Alim, “Yoğunlukları azaltmak için üreticilerimize saatli randevu sistemi uyguluyoruz” dedi.

Öte yandan sayıları 20 bini aşan çay üreticisi 20 Mayıs günü Rize’ye giriş yapmaya başlayacak. Sağlık kontrolünden geçirilecek üreticiler, bir hafta evlerinde karantinada kalacak, koronavirüs testine tabi tutulacak. 

Mardin'de PKK ve işbirlikçilerine şafak operasyonuMardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kapan-1 operasyonu kapsamında sözde Ömeryan, Bagok ve Gaprıha/Stawre kırsalında terör örgütü mensuplarının imhasına yönelik operasyonlar devam ederken milis ve isbirlikçilerine yönelik istihbari çalışmalar sonucu teknik ve fiziki takibe alınan PKK terör örgütüne yardım yataklık yaparak Suriye'den kurye aracılığı ile gelen silah ve mühimmatı teslim alan ve Derik Çataltepe Mahallesi'nde gizleyen 10 şahsın evine şafak vakti operasyon düzenlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber