Geri Dön

’Çevreciliğe yatırım ülkeye değer katar’

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, cevre faslı açıldığında, Türkiye’ye maliyetinin çok fazla olduğu gibi şikayetler olduğunu ve eleştiriler yapıldığını hatırlatarak, “AB Çevre Mevzuatına Uyumun Maliyeti yaklaşık 70 milyar evro olarak tahmin ediliyor. Yeni yol, okul ve havaalanı yapmak da maliyetlidir. Peki maliyeti var diye yapmayacak mıyız? Bu maliyet konusuna takılmamak lazım. Bunlar Türkiye’ye değer katar” dedi.

’Çevreciliğe yatırım ülkeye değer katar’


TÜSİAD ve Bölgesel Çevre Merkezi (REC) tarafından düzenlenen, ‘Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı’ töreninde konuşan Bağış, Türkiye’de yükselen tüketici bilinci sayesinde halkın temiz teknolojiler kullanılarak üretilen ürünleri tercih etmeye başladığını belirterek, “Hükümet olarak çevreye zarar veren bir kalkınma modelini asla kabul etmiyoruz” dedi. Avrupa Birliği Çevre Ödülleri bu yıl ‘Yönetim’, ‘Ürün’ ve ‘Süreç’ kategorilerinde verildi. ‘Yönetim’ kategorisinde Tofaş birincilik ödülüne layık görülürken, Akbank, Coca Cola ve Bosch da ödüle hak kazanan şirketler oldu.

Çatıdaki karları temizlerken aşağı düşmüştü... O anları anlattıHakkari’nin Yüksekova ilçesinde çatıyı temizlemeye çalışırken kar kütlesiyle birlikte yere düşen Vedat Özgenç, yaşadıklarını anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber