Geri Dön
EkonomiÇiftçinin önündeki engelleri kaldırıyor

Çiftçinin önündeki engelleri kaldırıyor

Küçük ve orta ölçekli üreticilere 3 yılda 4 milyar liranın üzerinde finansman sağlayan Yapı Kredi, tarımı destekleyen stratejik ürünler ile sektörel büyümeye katkı sağlıyor. Çiftçilerin önündeki sınırları kaldırmak için çalışan banka, tarıma özel 20 farklı kredi, 7 çeşit sigorta ve 2 farklı kart sunuyor. Ayrıca Yapı Kredi, Dünya Çiftçiler Günü özelinde tüm çiftçilere 1000 TL ve üzeri alışverişlerine 100 TL ekstra indirim sağlıyor.

Çiftçinin önündeki engelleri kaldırıyor

EKONOMİ SERVİSİ - Tarım sektörünün vizyonunu destekleyen ve büyümeye katkı sağlayan stratejik ürünlerle çiftçilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, şu değerlendirmede bulundu: “Yapı Kredi olarak uygun ve avantajlı finansal çözümlerimizle çiftçilerimizin yanında oluyoruz.

Çiftçilerimizin işletme kredisi taleplerinde, bir üretim sezonu içerisindeki tüm tarımsal üretim faaliyetleri çerçevesinde ortaya çıkan gübre, tohum, mazot, ilaçlama gibi giderlerin yüzde 75’ine kadar kredilendirme yapabiliyoruz. Hasattan hasada ödemeli, 24 aya kadar vadeli işletme kredisinin yanı sıra tarla, sera alımı ya da yapımında oluşabilecek yatırım maliyetinin yüzde 75’ine kadar, 5 yıla varan vadelerde, yine hasattan hasada ödemeli olacak şekilde kredi kullandırabiliyoruz. Vade sonunda anapara ve faiz ödemeli olarak kullanılabilen ‘Tarımsal Üretim Kredileri’ ile üreticilerimizin gübre, fide, tohum, mazot alımı, ilaçlama gibi tüm işletme ihtiyaçlarına yönelik finansman desteği sunuyoruz. Ayrıca tarımsal yatırım kredileriyle de üreticilerimizin yeni sera kurulumu veya mevcut seraların yenileme, tarla, bağ, bahçe alımı gibi yatırım ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Traktör ve tarımsal makine ekipmanlarında da 5 yıla varan vade ile traktör/ekipman bedelinin yüzde 75’ine kadar kredilendirme olanağımız bulunuyor.”