Geri Dön

DenizBank ve Foder’den finans dersi

DenizBank ve Foder’den finans dersi

DenizBank ve Foder tarafından, gençlerin paralarını yöneterek ülke ekonomisine katkı sağlayan bireyler olarak yetişmesi hedefiyle tasarlanan Parayön projesi kapsamında, bankacılık sektörüne dair eğitimlerin de verildiği Parametre modülü ile 3 ayda 16-25 yaş grubundan 10 bin öğrenciye ulaştı.

Bankanın açıklamasına göre lise 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan “Paragram” eğitim modülü ile öğrencilerin birikim, tasarruf, yatırım, bütçe ve doğru harcama gibi temel finansal kavramlarla tanışması, lise 11. ve 12. sınıf ile üniversite hazırlık ve 1.sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan “Parametre” eğitim modülünde ise yatırım, bütçe oluşturma ve bankaların işleyişi hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı. “Parayol” programında ise yetiştirme yurdundaki çocukların finansal kavramları öğrenmelerini teşvik ederek, gündelik hayatın parçası olduklarını hissettirmek üzere çalışmalar gerçekleştirildi. DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, kuruluş tarihlerinden itibaren tek tek bireylerden başlayarak, büyük resimde ülke geleceği için çalıştıklarını belirtti. FODER Kurucu Başkanı Özlem Denizmen de finansal okuryazarlık bilincinin bireyden başlamak üzere topluma yayılan ve oradan da ülke ekonomisine katkıda bulunan bir domino etkisi yarattığını dile getirdi.

Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin defnedildiği Ortaköy Mezarlığı hüzünlü hikayelere tanıklık ediyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin defnedildiği Ankara'daki Ortaköy Mezarlığı, hüzünlü hikayelere tanıklık ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber