Geri Dön
EkonomiDilek Dükkanı hayata geçti

Dilek Dükkanı hayata geçti

Babalar Günü için geri sayım sürüyor. Bu yıl 20 Haziran’a denk gelen Babalar Günü öncesinde babalara hediye alma telaşı şimdiden başladı. Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) tarafından online pazar yeri Dilek Dükkanı hayata geçirildi.

Dilek Dükkanı hayata geçti

 

Yapılan açıklamaya göre, buradan yapılan her alışverişin bir kısmı Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bağış olarak derneğe aktarılacak. Türkiye’nin sivil toplum kuruluşları tarafından kurulan Dilek Dükkanı, 35 marka katılımıyla hayata geçti.

Dilek Dükkanı web sitesinde özel gün kartları, Make-A-Wish, dekorasyon, çiçek/çikolata, takı/aksesuar, tekstil ve çocuklar için hediye seçeneklerinin olduğu yedi ana başlık yer alıyor. Erkek giyimi markalarından olan Boris Becker de Babalar Günü öncesinde Dilek Dükkanı’nda yerini aldı.

35 destekçi marka

Dilek Dükkanı projesi ile dilek çocuklarına katkı sağlayacak yeni bir yol oluşturmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut) CEO’su Füsun Kuran, şöyle konuştu:

“Hayati tehlikesi olan hastalıklarla savaşan çocuklar; yaşamlarını çok uzun süre hastane odaları, hastalığın yan etkileri, ağır ilaçlar, ağrılar gibi travmatize birçok faktörle birlikte geçiriyorlar.

Çocuklarımızın imkansız olarak gördükleri dileklerini gerçekleştirerek amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek, hayatında coşku ve umut yaratabilmek, imkânsız kavramını zihninden silebilmek. Bunu başardığınızda dilek çocuğu bu imkânsız dileğim gerçekleştiğine göre hastalığımı da yenebilirim diye düşünmeye ve umutlanmaya başlıyor.

Türkiye’de bir ilke imza attığımız Dilek Dükkanı projesini Babalar Günü öncesinde hayata geçirerek bu anlamda önemli bir adım attık.

35 destekçi markamızla başladığımız bu serüvende pek çok marka da sırada. Amacımız platformu yeni destekçi markalarla büyüterek çok daha fazla çocuğa umut olabilmek.”   

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Whatsapp üzerinden PCR testi yapan laboratuvara baskınÖzellikle yabancı turistlere WhatsApp üzerinden yollanan kimlik belgesi ile negatif sonuç içeren PCR testi belgesi düzenlediği iddia edilen Esenler'deki laboratuvara, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve polis ekiplerince baskın düzenlendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler