Geri Dön
EkonomiDünya eve kapandı Google kârı patlattı

Dünya eve kapandı Google kârı patlattı

İnternet devi Google’ın sahibi Alphabet’in ikinci çeyrek geliri ve kârı daha fazla tüketicinin internet üzerinden alışveriş yapmasıyla reklam gelirlerinden destek bularak rekor seviyeye çıktı.

Dünya eve kapandı Google kârı patlattı

Alphabet’in toplam hasılatı yüzde 61.6 artarak 61.88 milyar dolar olurken analistlerin beklentisi olan 51.16 milyar doları aştı. Şirketin çeyreklik kârı da 18.5 milyar dolar olarak açıklandı.

Reuters, koronavirüs salgını nedeniyle insanların internette daha fazla vakit geçirmesinden dolayı satıcıların tüketicilere ulaşmak için Google arama motoru ya da Youtube gibi platformları kullanmaya yöneldiği yorumunda bulundu.

Wall Street’in ana endeksleri dev şirketlerin güçlü çeyreklik bilanço açıklamalarına dair beklentilerle bu ay rekor seviyelere ulaşsa da, Çin’deki teknoloji şirketlerine yönelik denetimlerin artması ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikası desteğini beklenenden erken azaltacağı yönündeki kaygılarla kazanımların hızı yavaşladı.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler