Geri Dön
EkonomiE - ticaret 5 trilyon dolara koşuyor

E - ticaret 5 trilyon dolara koşuyor

Küresel e - ticaret pazarı 2020 yılındaki yüzde 27 oranında büyümenin ardından 2021’de 5 trilyon dolar hacme ulaşacak.

E - ticaret 5 trilyon dolara koşuyor

Araştırma şirketi eMarketer tarafından hazırlanan Küresel E - ticaret Güncellemesi 2021 raporuna göre, e - ticaret 2020’de yüzde 27.6 büyüdü. Araştırmanın kapsadığı 32 ulusal e - ticaret pazarının tamamı, en az iki haneli büyüme oranına ulaştı. Küresel olarak e - ticaret için parlak bir yıl olan 2020’de Latin Amerika, yüzde 36.7 ile en hızlı büyüme oranına sahip oldu.

Sipariş yüzde 68 arttı

EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül, “Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından hazırlanan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2020 Pazar Verileri raporuna göre, 2020’de e - ticaret sipariş adedi 2.29 milyara ulaşarak yüzde 68 büyüdü” dedi.

Global Industry Analysts Inc. (GIA) tarafından yayımlanan Dijital Reklamcılık ve Pazarlama - Küresel Pazar Yörüngesi ve Analitiği raporunda da, küresel dijital reklamcılık ve pazarlama pazarının 2026’ya kadar 786.2 milyar dolar hacme ulaşacağı belirtiliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandıManisa'nın Kula ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu. Otomobilde sıkışarak ağır yaralanan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarılırken, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler