Geri Dön

E-ticaret ekonominin itici gücü oldu

E-ticaret sitesi GittiGidiyor, 2018 yılını yüzde 40 büyümeyle tamamladığını duyurdu. 23 milyon kayıtlı kullanıcı ve 100 bin satıcıya ev sahipliği yapan platform, 2018’de eğitimleriyle 3 bin KOBİ’nin e-ticarete adım atmasını da sağladı.

E-ticaret ekonominin itici gücü oldu

GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, e-ticaretin Türkiye ekonomisinin itici gücü haline geldiğini katydetti. Öget Kantarcı, “Araştırma sonuçlarıyla kendi verilerimizin birleşmesinden doğan bir analiz olan GittiGidiyor Ekonomisi, aynı zamanda sektörün Türkiye ekonomisine sağladığı katkının bir göstergesi” dedi. Kantarcı, e-ticaretin Türkiye’nin yeni büyüme hikâyesinin merkezinde yer alan sektörlerden biri olduğuna dikkat çekerek, dijitalleşmeyle beraber geleceğin yeni nesil ticaret etrafında şekilleneceğini vurguladı. Öget Kantarcı, GittiGidiyor’daki 100 bin satıcının 1.200’ünün de yılda 1 milyon TL ve üzeri değerde satış yaptığını da aktardı.

Drone taksi Güney Kore’nin başkenti Seul’da ilk uçuşunu gerçekleşirdiÇin üretimi otonom drone taksi EHang 216, Güney Kore’nin başkenti Seul semalarında ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber