Geri Dön
EkonomiEker, iş dünyasına örnek olacak

Eker, iş dünyasına örnek olacak

Sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Eker Süt Ürünleri, ‘Otizmli Bireyler İş Gücünde’ adını verdiği istihdam modeli ile iş dünyasına örnek olmayı hedefliyor.

Eker, iş dünyasına örnek olacak

Eker Süt Ürünleri, üretimde, inovasyonda, yenilikçi ürünlerde gösterdiği başarılı büyüme grafiğinin yanı sıra toplumsal değer yaratan sosyal sorumluluk çalışmaları da gerçekleştiriyor. Eker markası, spor, çevre ve istihdam gibi farklı alanları kapsayan sosyal sorumluluk çalışmalarıyla sosyal bir etki yaratırken, toplumda, müşterilerinde, paydaşlarında ve çalışanlarında bir farkındalık yaratmayı hedefliyor. Eker, Tohum Otizm Vakfı'nın destekleriyle 4 yıldır sürdürdüğü Otizmli Bireyler İş Gücünde istihdam modeliyle, otizmli birey istihdamının normalleşmesi ve yaygınlaştırılması için başarılı çalışmalar yapıyor.

12’ye çıkacak

Otizmli Bireyler İş Gücünde iş modeli, otizmli yetişkinlerin bir fabrika ortamında uygun koşullar sağlandığında ve doğru yöntemlerle eğitimleri tamamlandığında iş ve yaşam koçlarının desteği ile çalışabileceklerini ortaya koyuyor. Eker bu değerli istihdam modeli sayesinde, otizmli bireylere iş ve gelecek imkânı yaratırken, onları topluma kazandırarak ailelerin geleceğe yönelik kaygılarını da gidermeyi hedefliyor. Şu anda 3 iş koçu ve 1 süpervizörün desteği ile 8 otizmli bireyi fabrikasında istihdam eden Eker, bu sayıyı 12 kişiye çıkarmayı hedefliyor.

Yaygınlaştırma hedefi

Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker, Eker olarak, Türkiye'yi 44 yıldır sağlıklı, güvenli, lezzetli süt ve süt ürünleri ile buluşturduklarını söyledi. “İşini iyi yapan bir marka olmanın ötesinde topluma ve dezavantajlı kesimlere fayda sağlamaya çalışıyoruz” diyen Eker, “Bu düşünceyle hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın başında da Otizmli Bireyler İş Gücünde istihdam modeli geliyor. Otizmli bireylerin istihdamı konusunda başarılı olmuş bir marka olarak, daha fazla farkındalık ve toplum üzerinde harekete geçiren güçlü bir etki yaratmayı amaçlıyoruz. Otizmli bireylere bağımsız yaşam ve istihdam imkânı yaratarak, toplumsal fayda sağlamaya odaklanırken diğer kurumlara da örnek olmayı amaçlıyor, bu istihdam modelinin ülke genelinde yaygınlaşması için liderlik yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Tohum Otizm Vakfı ile birlikte Otizmli Bireyler İş Gücünde istihdam modelini iş dünyasında yaygınlaştırmak için yoğun olarak çalıştıklarını belirten Nevra Eker, “Sonraki süreçte hayata geçireceğimiz farklı çalışmalarımız var” dedi.

Altın ödüle layık görüldü

Otizmli Bireyler İşgücünde adlı stihdam modeli, 2020’de Stevie İş Ödülleri’nde ‘Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ seçilerek Altın Ödüle layık görüldü. Eker, 2021 Uluslararası Stevie İş Ödülleri’nde Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Türkiye’den Altın Ödül derecesi alan tek marka oldu. Model, 2019’da 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde yılın projesi seçildi. Employment For All Awards 2020’de ikincilik ödülünü alan modeli, Mart 2021’de 8. Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’nde ödüle layık görüldü.

Hatayspor maçı sonrası İsmail Çipe isyanı
Meteoroloji tarih verdi, İstanbul dahil! Kara kış geliyor
Geri sayım başladı! Yol süre yarım saatten 5 dakikaya düşüyor
Erciyes'te çığ düştü: 1 kişi hayatını kaybetti
Araç alıp satacak herkesi ilgilendiriyor! Değişiklik masada
Washington Post manşetten verdi! Yok etme görüntüleri Moskova'yı alarma geçirdi
Giresun'da korkutan an! Direkt kırmızı kart
Survivor All Star'da şoke eden sakatlık! 'Beni götürmeyin'
Fransa’da tartışmalara neden olmuştu! Kabul edildi
İki doktoru rehin aldı: 'Buradan sağ salim çıkamazsınız'
En 'parlak' intikam sosyal medyayı salladı! Aldatıldığını öğrenince...
Acun Ilıcalı'nın kızı kaza geçirmişti! Zeynep Yılmaz'dan açıklama...
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtı
Böyle komşu düşman başına! 258 ailenin yaşadığı lüks sitede...
Rehine krizinde şoke eden istek! Böyle kaçtılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler