Geri Dön

Ekmek fiyatlarına gizli zam!

İstanbul Valiliği fırınları mercek altına aldı. " gramaj-fiyat " denetimi yaptı. O denetimlerde ise İstanbul’un bazı ilçelerinde esnafın resmi olmayan fiyat tarifeleri uyguladığı ortaya çıktı. Bunun üzerine CNN TÜRK muhabirleri de sahaya indi farklı ilçelerden ekmek aldı. Bakın kaç gram ekmek kaça satılmış...

İstanbul Valiliği "gramaj- fiyat" denetimi yaptı. O denetimlerde 2 bin 892 fırından bin 571'inin, ekmeği 1.5 liradan olması gerekirken 2 liradan sattıkları ortaya çıktı. Olması gereken fiyat tarifesi ise şu şekilde;

200 gr. ekmek 1.50

250 gr. ekmek 1,87

270 gr. ekmek 2,00 TL

CNN TÜRK muhabirleri de sahaya indi farklı ilçelerden ekmek aldı. Tüm muhabirler ekmeği 2 liradan aldı. Fiyat tarifelerine baktığımız zaman ekmeklerin gramı 270 olmalı. Hepsi de 270 gramın altında.

EKMEK FİYATLARINA GİZLİ ZAM

Fiyatlar ise şöyle olmalıydı. Beşiktaş’tan 250 grama aldığımız ekmek 2 yerine 1.80 Üsküdar Bakırköy ve Şişli den aldığımız ekmekler ise 1.50 olmalıydı yani gizli zam çoktan gelmiş vatandaşa ise farkında olmadan yedirilmiş.

İstanbul trafiğinde terör estirdiler! Her yerde aranıyorlarİstanbul Fatih’te asker uğurlamak için koronavirüs salgınına rağmen bir araya gelen grup, hem maske takmadı hem de sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı. Havai fişek ve meşaleler yakarak ortalığı dumana boğan ve konvoy halinde trafiğe çıkan magandalar, mega kentin altını üstüne getirdi. Polis ekipleri magandaların yakalaması için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber