Geri Dön

En güçlü finansçı listesinde bir Türk

Finans sektöründe üst düzey yöneticilerin güvenilir haber kaynağı olan American Banker, ‘Bankacılık ve Finans sektöründeki En Güçlü Kadınlar 2020’ listesini açıkladı. Bu yıl 18’inci kez açıklanan listede, Bank of America Küresel Sermaye Piyasaları Eş Başkanı Elif Bilgi Zapparoli de yer aldı. 10 yıldır Bank of America bünyesinde görev yapan Zapparoli, finans dünyasının en güçlü 25 kadını arasında gösterildi.

En güçlü finansçı listesinde bir Türk

 

New York’ta yaşayan Zapparoli, Bank of America’nın dünya genelindeki müşterilerine hizmet vermek için çeşitli iş kollarında iş birliği yapan küresel bir ekibin liderliğini yürütüyor. Geçen yıl Zapparoli, müşterilere daha hızlı geri dönüş ve daha düşük fiyatlar sunmak için yapay zekâ, makine öğrenimi, robotik ve otomasyon kullanma çalışmalarının yönetilmesine önemli katkı sağladı. Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil eden Zapparoli, ayrıca Bank of America’nın çevresel, sosyal ve yönetim uygulamalarının da genişletilmesinde büyük rol oynadı. Bank of America’ya 2010 yılında Türkiye ülke yöneticisi olarak katılan Zapparoli, ayrıca Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yatırım Bankacılığı ve Küresel Varlık Fonları yöneticiliği görevini de yürüttü. Zapparoli 2016’da Hong Kong’a yerleşerek Bank of America Asya Pasifik Küresel Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı eş başkanı olarak görev yaptı.

100 lider arasında

Bank of America’ya katılmadan önce Zapparoli, kurucusu olduğu EFG IstanbulSecurities şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. 2004’te Dünya Ekonomik Forumu tarafından dünya genelinde ‘Geleceğin 100 Küresel Lideri’ arasında gösterilirken, 2020’de American Banker tarafından seçilen ‘Finans Sektörünün En Güçlü Kadınları’ arasında yer aldı. Bank of America’nın çeşitliliği destekleyici çalışmalarına destek veren Zapparoli, şirketin Kadın Liderlik Konseyi danışmanlığını da yapıyor.

Son dakika... Kuyumcular bile sahte altını anlamadı! 10 kuyumcu...Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Üsküdar’da dolandırıcılar sıralı kuyumcuların olduğu caddeyi mesken tuttu. Teker Teker gezdikleri yaklaşık 10 kuyumcuya ellerindeki sahte gramseleri sattı. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever’in özel haberi...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber