Geri Dön

‘Ev’e hız verdi, yeni istihdam yaratacak

Vodafone Türkiye, yeni nesil çağrı merkeziyle istihdamı 81 ile yaymaya hazırlanıyor. Pandemi sürecinde tüm müşteri hizmetleri ekibini evden çalışma modeline geçiren Vodafone, bu modelden yola çıkarak tasarladığı yeni nesil çalışma sistemni Vodafone Müşteri Hizmetleri’nde uygulamaya başladı.

‘Ev’e hız verdi, yeni istihdam yaratacak

Yeni sistemle, çağrı merkezi çalışan sayısının bir yıl içinde 10 bin seviyesine çıkarılması ve çağrı merkezi hizmetinin Türkiye’nin 81 iline yayılması hedefleniyor.

81 ile yayıyor

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Ergun, “Kovid-19 öncesi 9 şehirdeydik, şu anda istihdamı 41 şehre yaydık. Nihai hedefimiz 81 ilden hizmet vermek” dedi.

Ergun, yeni sistemle evinde çocuğuna ya da yaşlı bir büyüğüne bakmak zorunda olan ya da başka bir nedenle evinden ayrılamayan kadınların, fiziksel engelinden ötürü evden çıkamayan ama çalışma hayatında son derece üretken olabileceğine inanan engelli vatandaşların, kendi harçlığını çıkarmak isteyen gençlerin istedikleri yerden çalışarak iş hayatında aktif olabileceklerini kaydetti. Ergun, şu bilgileri verdi:
“Mesai saati olmayacak, vardiya sistemine bağlı kalmayacağız, saat 9 ile 6 arası çalışmayı zorunlu tutmayacağız. ‘Sadece 3 saat çalışabilirim’ diyen de ‘sadece 5 saat çalışabilirim’ diyen de gelsin istiyoruz. Yeni nesil çalışma sisteminde kişiler çalıştıkları kadar ücret alıyor. İstihdam sağlayacağımız kişilere tamamen online eğitim veriyoruz. Aslında biz bu sürece mart ortasında başladık.

O tarih itibariyle de tüm işe alınan müşteri temsilcileri uzaktan eğitim almaya başladı. Adaylar toplam 25 gün dijital eğitim alarak faturalı ve faturasız müşterilerimize hizmet vermeye hazır hale geliyor.”

10 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK

Emre Ergun, mevcut çalışanların aynı şekilde çalışmaya devam edeceğini de vurgulayarak, “Şu anda toplam çağrı merkezlerimizde 4 bin 500 hizmet veren arkadaşımız var, sistemle 10 bin kişiye ulaşmayı öngörüyoruz. Bunun içinde engelli çalışan oranımızı yüzde 10’a çıkarmak istiyoruz. Yanı sıra çağrı merkezi yatırımlarımıza da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

20 yıllık kocası eve kilitledi, polis kurtardıAdana’da 20 yıllık evli olduğu kocası tarafından kıskançlık yüzünden eve kilitlenen kadını polis kurtardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber