Geri Dön
EkonomiFitch’ten Migros’a en yüksek not geldi

Fitch’ten Migros’a en yüksek not geldi

Fitch Ratings, Migros’un ‘AA(tur)’ olan ulusal uzun vadeli kredi notunu en yüksek not olan ‘AAA(tur)’a yükseltti. Görünümü ‘durağan’ olarak belirledi.

Fitch’ten Migros’a en yüksek not geldi

Migros 2021’in ilk 6 ayında online yatırımlarının yanısıra, 140 mağaza açtı ve yatırımlarını sürdürdü. Fitch Ratings, raporunda Migros’un borçluluğunun azaltılması ve döviz riskinin kapatılmasının neticesinde şirketin finansal risk profilinin önemli ölçüde iyileşmesinin not artışında etkin olduğunu ifade etti. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Migros borçluluğunu azaltarak sağlıklı bir bilanço yapısına ulaştı. Fiziki mağaza ve online kanallardaki varlığı ile pazar payı kazanmaya devam etti. Migros’un online satış kanalındaki güçlü konumu ve bu kanalda pandemi döneminde iyice artan müşteri talebi şirkete güçlü rekabet avantajı sağladı. Ayrıca, Migros’un daha az sermaye gereksinimi olan ve karlı online satış kanalına yatırım yapmada gösterdiği yaklaşım nakit yaratımı ve riskleri azaltmada önemli oldu.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler