Geri Dön

Fransızlar lüksün tanımını değiştiriyor

Citroen, eylül ayının sonunda kapılarını açacak ve kendi evinde düzenlenecek Paris Motor Show’da sergileyeceği konsept otomobilin fotoğraflarını yayınladı. “Cxperience” adı verilen ve bayu 5 metreye yaklaşan yeni lüks konsept, bir yandan dışarıdan da şarj edilebilir hibrid motor teknolojisiyle donatılırken, diğer yandan da markanın yeni “konfor programı”nın ilk örneği olmuş.

Fransızlar lüksün tanımını değiştiriyor

Markanın seri üretim model yelpazesinde yeni nesil C3’le birlikte sergilenecek Cxperience, anlaşılacağı üzere Citroen’in gelecekteki lüks ve büyük modellerinin tasarım öncüsü olacak. Benzinli motorun yanı sıra bir de elektrik motoruna sahip hibrid araç, 300 HP’ye yakın bir güce sahip. 5 metreye yakın boyu olmasına rağmen sadece 1.37 m yüksekliğindeki Cxperience, ayarlanabilir ilginç ön havalandırma ızgarası, yan aynalar yerine kullanılan kameraları ve kapı içlerindeki monitörleriyle dikkat çekiyor. Citroen’in yeni “Kapsamlı Konfor Programı” diye nitelediği bir dizi yeniliğe de sahip araçta, arka koltukların diz mesafesi geniş tutulmuş, daha fazla eşya koyma bölümü eklenmiş, farklı ve konfora dönük süspansiyon sistemi konulmuş, iç mekan sesi “yok”a yakın hale getirilmiş.
Sarı kaplı döşemelerin yanı sıra ön koltukların arkasında “ahşap” kullanılmış olması da diğer bir ilginçlik...

Mankenler, Kapadokya'ya hayran kaldıKapadokya Fashion Week'e katılmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen mankenler gezdikleri bölgeye hayran kaldıklarını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber