Geri Dön
EkonomiGençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

Gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

BP Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap aralık ayında gerçekleştirilecek. Böylece bu yıl eğitimlerini tamamlayan 100 kulüp içerisinden seçilen 20 kulüp, BP Türkiye tarafından sağlanan toplam 200 bin TL’lik hibe ve uygulama desteğine hak kazanacak.

Gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

 

BP Türkiye Ülke Başkanı Tümkan Işıltan, Gelişim, Seninle platformunun gençleri buluşturan, bir yandan kendilerini geliştirirken bir yandan da sosyal fayda üretmelerine destek olan bir mecra haline geldiğini belirterek, şunları söyledi:

Topluma yararlı

“Sokak hayvanlarının barınma ve tedavi ihtiyaçlarından ilkokullara yönelik geri dönüşüm eğitimine, sağlık okur yazarlığının artırılmasından SKA ve biyoteknolojinin hayatımıza kattıklarını sayısal tercihli liselerde okuyan öğrencilere anlatmaya ve Doğu Anadolu’daki su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasından disleksi ve özel öğrenim güçlüğü konusunda öğretmenlere yönelik eğitim programı geliştirmeye, çevre farkındalığı oluşturmaya kadar ülkemizin farklı ihtiyaçlarına yönelik projeleri üreten gençlerimizi görmekten dolayı çok gururluyuz. Desteğe hak kazanan projelerin geliştirilerek toplumun ihtiyaç duyduğu faydaları ürettiğini görmek en büyük mutluluğumuz olacak. Gençlerimize de onların potansiyeline de güvenimiz sonsuz. Onların her zaman yanındayız.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kargo takip numarasını öğrenip 13 bin TL’lik bilgisayarı çaldılarKütahya'da, üniversite öğrencisi S.S.E.'nin (22) internetten sipariş verdiği 13 bin lira değerindeki bilgisayarı kargo şirketinden aradıklarını söyleyip, kargo takip numarasını öğrendikten sonra kuryeden alan 2 şüpheli, Eskişehir'de yakalandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler